FUDBAL JE IGRA U KOJOJ POBEĐUJU BOLJI: Francuska savladala Nemačku za finale Evropskog prvenstva (VIDEO)

Francuska savladala Nemačku sa 2:0, golovima Antoana Grizmana, i plasirala se u finale Evropskog prvenstva. U nedelju će se Francuska i Portugalija boriti za evropsku krunu.

Francuzi slave ulazak u finale (Foto: Sinhua)

Slušala se "Marseljeza" na otvaranju Evropskog prvenstva, a slušaće se i poslednjeg dana turnira. Francuska je savladala svetskog prvaka i plasirala se u finale. Antoan Grizman, najbolji strelac prvenstva, vodio je „galske petlove" do velikog trijumfa nad, zvanično, najboljom ekipom na svetu. Prvi gol postigao je u poslednjem minutu prvog poluvremena, kada je sigurno izveo jedanaesterac. Posle kornera, Švajnštajger je nesrećno igrao rukom, a sudija Ricoli pokazao na belu tačku. Nojer je skočio u jednu, Grizman šutirao u drugu stranu, a velelepni Velodrom je proključao. U nastavku meča nije mnogo toga funkcionisalo u timu Joakima Leva. Prvo je zbog povrede igru napustio DŽerom Boateng, a potom je, posle velike greške Jošue Kimiha i potpune konfuzije u kaznenom prostoru, Francuska uvećala prednost. Na pravom mestu u pravom momentu našao se Grizman i poslao loptu u mrežu. Nemci nisu odustali, a već u narednom napadu su umalo došli do izjednačenja. Kimih je šutirao sa distance i pogodio stativu. Probao je Lev izmenama, ali mladi Leroj Sane i Mario Gece nisu uspeli da pomognu "pancerima" da izbegnu poraz. Francuska će u nedelju, u "gradu svetlosti" igrati u finalu protiv Portugalije.
Izvor: RTS/Pravda