PRVI TRIJUMF PARTIZANA Tavamba i Tošić pogađali, Stojković sve branio protiv Skenderbega! (VIDEO)

U borbenom meču fudbaleri Partizana upisali su prvu pobedu u grupnoj fazi Lige Evrope, jer su golovima Zorana Tošića i Leandrea Tavambe savladali Skenderbeg sa 2:0.

Tošić za prvu pobedu Partizana u Ligi Evrope (Foto: JuTjub)

Ono što je propustio u Albaniji, šampion Srbije isparavio je u Humskoj. Dočekali su izabranici Miroslava Đukića prvi trijumf u grupi D Lige Evrope i ostali u trci za prolaz u narednu rundu takmičenja. "Parni valjak" je savladao čvrste goste, koji ipak nisu dorasli kvalitetu Lige Evrope. Mučio se od početka duela Partizan i nikako nije uspevao da otključa bravu Skenderbega. Čak su Albanci prvi pripretili, preko Vanjelija u 5. minutu. Zoran Tošić je oprobao šut u 9. i 14. minutu, ali Šehi je bio na visini zadatka. Pokušao je sredinom prvog dela i Janković. Nagrada za proputeno, stigla je Bambiju Tošiću u 39. minutu. Izveo je briljantno slobodnjak, iskosa sa leve strane, prebacio živi zid gostiju, a čuvaru mreže gostiju ostalo je samo da pogledom isprti loptu koja je završila u njegovog donjem desnom uglu - 1:0. Nisu se ni tada gosti predavali. Vanjeli je ponovo pokušao sa distance u finišu prvog poluvremena, ali Stojković ga je ponovo pročitao. "Parni valjak" je u drugi deo utakmice ušao znatno sigurniji, dok su gosti počeli da padaju. Prvo je Tavamba pokušao da prevari lobom Šehija, koji se izvio kao mačka, a onda je tamnoputi fudbaler Partizana, posle asistencije Ožegovića, koji je iskoristio grešku odbrane Skenderbega, plasirao loptu u mrežu rivala za veliku radost "grobara". Vladimir Stojković ponovo je pokazao klasu u 74. minutu, kad je sjajno odbranio udarac Jašanice. Tavamba je par momenata kasnije umalo bio neprecizan. Do kraja utakmice, Partizan je držao stvari pod kontrolom i rutniski priveo meč kraju. Loša vest u pobedi crno-belih je ta da je Zoran Tošić dobio žuti karton, zbog kog neće moći da igra u petom kolu protiv Jang Bojsa, takođe u Humskoj. Pred utakmicu, fudbaleri Skenderbega doživeli su saobraćajnu nezgodu u Beogradu. Više o tome pročitajte OVDE. Izvor: Blic