ZEMLJO SLAVNIH VITEZOVA: Delije se posle 10 godina vratile u Evropu spektakularnom koreografijom! (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su nerešeno 1:1 sa ekipom BATE Borisov, u prvom kolu Grupe H Lige Evropa.

Zemljo slavnih vitezova... (Foto: Jutjub)

Zvezda je vodila od 54. minuta golom Nemanje Radonjića, a izjednačenje i bod gostima doneo je rezervista Nikolaj Signevič u 72.
Crveno-beli su bili bolji i konstantno napadali, dok je BATE uglavnom pokušavao iz kontranapada.
Uprkos boljoj igri Zvezde u prvom poluvremenu, bolju šansu su imali gosti, kada je Mirko Ivanić pogodio prečku.
Zvezda je povela posle devet minuta igre u drugom poluvremenu posle lepe akcije u kojoj je Mičel Donald proigrao Slavoljuba Srnića, koji je oštro ubacio loptu u peterac, a na nju je natrčao Radonjić i savladao gostujućeg golmana.
Crveno-beli su napadali posle toga i imali velike šanse preko Srnića i Radonjića, a BATE je nakon toga ponovo pogodio prečku.
Signevič je u 72. minutu iskoristio dobar centaršut sa desne strane i savladao Milana Borjana pošto je ostao sam u petercu.
Zvezdini fudbaleri su u finišu utakmice pokušavali da steknu novu prednost i pobede, ali nisu imali većih prilika.
Utakmica je prošla beez incidenata pred 40.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić", od čega nekoliko desetina gostujućih pristalica.
Crvena zvezda će u sledećem kolu igrati protiv Kelna u Nemačkoj 28. septembra.
Navijači Crvene zvezde otvorili su meč protiv BATE Borisova spektakularnom koreografijom na severnoj tribini, na kojoj je bio iscrtan grb dinastije Nemanjića, dok su na ogradi ispisani stihovi ''zemljo slavnih vitezova''.
Pogledajte koreografiju iz drugog ugla:
Srbima zabranjeno da nose nacionalna obeležja na Evropskom prvenstvu. Više o tome čitajte OVDE. Izvor: Kurir, Telegraf