Istorija Bundeslige ispisana u Dortmundu

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu Bajer Leverkuzen sa ubedljivih 4:0 u utakmici 31. kola namačke Bundeslige.

Radost fudbalera Borusije foto: Beta/AP

Borusija je posle 15. pobede od početka šampionata treća na tabeli sa 54 boda, dok je Bajer četvrti sa tri boda manje. Domaća ekipa povela je u 13. minutu golom 18-godišnjeg DŽejdona Sanča, koji je tako postao najmlađi engleski fudbaler u istoriji Bundeslige koji je postigao gol. Borusija je potom imala sjajnu priliku da duplira prednost, ali je Marko Rojs u 37. minutu slabo izveo jedanaesterac.
Rojs se, međutim, više nego iskupio za taj promašaj pošto je u drugom poluvremenu dva puta pogađao mrežu Bajera, u 55. i 79. minutu. U strelce se upisao i Maksimilijan Filip u 63. minutu.
Fudbaleri Borusije u narednom kolu gostuju Verderu, dok Bajer dočekuje Štutgart.  Izvor: Beta