KRAJ ZA NOVAKA NA POČETKU: Đoković izgubio od 140. tenisera sveta!

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u osminu finala turnira u Barseloni, pošto je danas u drugom kolu izgubio od Slovaka Martina Kližana (140. na svetu) sa 2:6, 6:1, 3:6.

Kližan je do prve pobede nad Đokovićem stigao posle sat i 38 minuta. Slovak je prvom gemu oduzeo servis Đokovića, a taj brejk je potvrdio u petom za veliku prednost od 4:1. On je do kraja seta bez problema zadržao tu prednost, ne dozvolivši srpskom teniseru da se vrati. Isti scenario viđen je u drugom setu, samo je ovog puta Đoković bio taj koji je dominirao na terenu. Nekada najboljem teniseru sveta je bilo dovoljno 26 minuta da izjednači na 1:1. I Đoković i Kližan su potom bili sigurni na svoj servis sve do osmog gema trećeg seta, kada je Slovak napravio odlučujući brejk u meču. Naredni protivnik Kližanu biće španski teniser Felisijano Lopez. (Izvor: Beta)