Gori Monte Karlo: Novak trijumfuje nad Garsijom

Prvi reket Srbije Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Monte Karlu savladavši nakon preokreta Giljerma Garsiju-Lopesa sa 4:6, 6:3, 6:1.

Đoković je startovao relativno slabo, dopustio je rivalu da napravi dupli brejk u prvom setu, a onda je uz malo muke uspeo da preokrene. Odlučujući je bio finiš drugog seta, Novak je u sedmom gemu spasao dve vezane brejk prilike, a potom je napravio brejk i izjednačio na 1-1. U trećem setu nije bilo šanse da Garsija-Lopes izdrži jak tempo i Novak je ostvario šestu pobedu u isto toliko međusobnih duela sa Lopesom. U sutrašnjem polufinalu Đokovića očekuje 34. po redu duel sa Rodžerom Federerom koji vodi sa 17-16 u pobedama. Švajcarac je prethodno takođe posle preokreta izbacio Žoa Congu, dok se u drugom polufinalu sastaju Ferer i Vavrinka. Izvor: Pravda, B92