"LALE" NA PRAGU ELIMINACIJE: Loša Vojvodina ubedljivo poražena

Fudbaleri Vojvodine ubedljivo su izgubili od češke Viktorije sa 3:0, u prvoj utakmici baraža za Ligu Evropa.
Treći gol u mreži Vojvodine (Foto: Jutjub)

Strelci u Plzenju bili su Jan Kopic u 25. i 82. i Ondrej Vanek u 51. minutu. Revanš će se igrati sledećeg četvrtka u Novom Sadu. Novosadska ekipa je bojažljivo počela susret pred punim stadionom Dosan arena, ali su nervozni bili i domaći igrači. Vojvodina je prvu priliku u prvom poluvremenu imala u 12. minutu, kada je Aleksandar Stanisavljević šutnuo preko gola sa 20 metara. Češki tim je u 21. minutu imao odličnu šansu preko Patrika Hrošovskog, čiji je šut izblokiran, iako je dugo bio sam u Vojvodininom kaznenom prostoru. Viktorija je povela u 25. minutu posle uigrane akcije iz konera. Jan Kovarik je centrirao sa leve strane do Františeka Rajtorala, koji je bio sam na 25 metara i iz voleja ubacio u šesnaesterac, gde je Kopic odlično reagovao i šutem iz prve savladao Srđana Žakulu.
Žakula je bio odličan, ali je ipak tri puta vadio loptu iz svoje mreže
Gosti su nakon primljenog pogotka imali dve manje šanse, ali je dobro branio Matuš Kozačik šuteve Stanisavljevića i Ognjena Ožegovića. Velike šanse domaći fudbaleri imali su u 40. i 43. minutu. Prvo je Kolar loše šutirao iako je bio sam ispred protivničkog gola, a potom je Žakula odlično odbranio udarac Vaneka. Domaćin je agresivno počeo drugo poluvreme i već na početku imao nekoliko dobrih prilika, ali nije uspela da ih iskoristi. Prednost Viktoriji od 2:0 Vanek je doneo pošto je lopta nakon njegovog šuta sa 20 metara zakačila jednog odigrača Vojvodine i prevarila Žakulu. Vojvodina je nakon toga pokušavala, ali nije napravila nijednu ozbiljniju šansu, dok je Viktorija imala nekoliko i da ubedljivije pobedi, ali je Žakula dobro branio. Konačnih 3:0 postavio je Kopic svojim drugim golom u 82. minutu, kada je posle odličnog centaršuta Milana Petržele ostao sam pred golmana Vojvodine i lako ga savladao. Utakmici u Plzenju, pored 10-ak hiljada domaćih, prisustvovalo je i oko 300 navijača novosadskog kluba.