Zvezda pobedila Makabi

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u Beogradu ekipu Makabija sa 89:76 (18:20, 20:14, 16:25, 35:17), u utakmici 9. kola Top 16 faze Evrolige.
Zvezda - Makabi (Foto: JuTjub)

Izabranici Dejana Radonjića revanširali su se aktuelnom prvaku Evrope za poraz u Tel Avivu, izborili drugu pobedu u E grupi i naneli Makabiju treći poraz. Crveno-beli su ostvarili istinski podvig u duelu protiv trofejnog izraelskog kluba. Osam minuta pre kraja gubili su sa osam poena razlike, da bi u nastavku, uz gromku podršku oko 10.000 navijača, napravili neverovatnu seriju 20-0 i izborili zaslužen trijumf. Crvena zvezda je dobro otvorila utakmicu, Makabi je brzo uzvratio, ali je domaćin uspeo da sredi redove i na poluvreme ode sa četiri poena viška (38:34).
Kada su gosti ponovo preuzeli inicijativu, činilo se da neće biti iznenađenja u Kombank areni, međutim, crveno-beli su zaigrali fantastično i napravili veliki preokret u poslednjoj četvrtini. Posebno je briljirao centar Boban Marjanović, koji je uz 19 poena imao čak 17 skokova, izvanredni Vilijams ubacio je 17, DŽenkins 16, a Kalinić 14 poena. U timu Makabija najfikasniji su bili Smit sa 15, Pargo sa 14 i Linhart i Tajs sa po 12 poena. U narednoj utakmici Crvena zvezda gostuje 12. marta ekipi Galatasaraja, dok Makabi istog dana gostuje Barseloni. Izvor: Tanjug