NBA: San Antonio i Atlanta na 2-0

Sinoć su u NBA ligi odigrana dva meča i oba su završena ubedljivim pobedama domaćina.

DŽef Tig( Foto: NBA.com)

Atlanta je neočekivano lako izašla na kraj sa Bostonom i došla do velikih 2-0 u seriji. Meč su dobili zahvaljujući fenomenalnoj odbrani. Primili su samo 72 poena, a meč je praktično bio odlučen već posle prve četvrtine koju su domaći dobili sa 24-7. Kod pobednika najefikasniji su bili Korver i Horford sa po 17 poena, dok je kod gostiju Tomas ubacio 16. Serija se sada seli u Boston.

U drugom meču dana San Antonio je lagano dobio oslabljeni Memfis i poveo sa 2-0. Ovo je možda i najneravnopravnija serija što zbog snage " Mamuza", što zbog povreda kljućnih igrača Memfisa. To su pokazala i prva dva meča koja je San Antonio rešio u svoju korist sa ukupno 58 poena razlike, i sve sem 4-0 u seriji bi bilo pravo iznenađenje. Memfis je na ovom meču ubacio samo 68 poena. Najefikasniji kod pobednika je bio Mils sa 16 poena, dok je srpski centar Boban Marijanović na parketu proveo 6 minuta i ubacio 4 poena. Kod gostiju najbolji je bio Zek Rendolf sa 11 poena i 12 skokova.

Rezultati: Atlanta-Boston 89-72 San Antonio-Memfis 94-68 Izvor: Pravda